Kawa o każdej porze dnia

Kawa o każdej porze dnia

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Często zdarza się tez tak, że sięgamy po nią po II śniadaniu, lunchu, obiedzie czy w godzinach wieczornych, co nie zawsze ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jej aromatyczny zapach i głęboki smak pobudza nas do działania, daje nam dodatkowy zastrzyk energii tak potrzebny podczas ciężkiego dnia. Jak jednak sprawdzić, aby kolejna i kolejna kawa zamiast pomóc, nie zaszkodziły?

Poznaj ją!

Mamy na to rozwiązanie- kawa bezkofeinowa. Kawa Espresso Decaffeinato to mieszanka najlepszych gatunków bezkofeinowych ziaren kaw pochodzących z Ameryki Południowej. Posiada doskonały łagodny aczkolwiek wyrazisty bukiet smakowy i szlachetny aromat. Swoje specjalne walory smakowe zawdzięcza procesowi powolnego prażenia ziaren oraz odpowiedniemu stopniowi ich uprażenia. Kawa poddawana specjalnym procesom stanowi doskonały zamiennik dla swojej kofeinowej wersji.

Dekofeinizacja, czyli proces usuwania kofeiny z kawy nie był jednak znany od zawsze, a tym bardziej nie była aż tak popularny w kręgach kawoszy. Początków przeprowadzania takiego procesu zawdzięczamy samemu odkryciu kofeiny w XIX wieku. Jednak dopiero XX wiek przyniósł produkcję kawy bezkofeinowej na masową skalę.

Właściwości

Co ciekawe, kawa bezkofeinowa zawiera jednak kofeinę, ale w nieznacznych dawkach. Prawo Unii Europejskiej stanowi, że ilość kofeiny nie może w niej przekroczyć 0,1% w przypadku zielonych ziaren i 0,3% w przypadku kawy rozpuszczalnej. Oznacza to, że w jednej filiżance takiej kawy znajduje się od 1 mg do 5 mg kofeiny. Warto o tym pamiętać w przypadku osób podatnych na działania kofeiny albo osób cierpiących na nadciśnienie, czy też kobiet w ciąży. Stanowi ona dodatkowo źródło substancji odżywczych tj. potas, magnez oraz wit. B3. Dlatego też, dzięki swoim właściwością niweluje wolne rodniki, zawierając jednocześnie mniejszą ilość przeciwutleniaczy.

kawa bezkofeinowa

Z rana i wieczorem

Możecie ją spożywać o każdej porze dnia. Koniec z nieprzespanymi godzinami po wypiciu wieczornej kawy. To idealne rozwiązanie dla miłośników czarnego napoju. Ma podobne działanie jak jej pełnowartościowa wersja. Niestety nie wpływa na koncentrację, nie podnosi ciśnienia i nie przyśpiesza metabolizmu, tak jak jej siostra- kawa z kofeiną. Pamiętajcie jednak, ze ok 5 filiżanek kawy bezkofeinowej stanowi odpowiednik 2 szklanek kawy z kofeiną, nie można zatem przesadzać z ilością wypitego napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>