valentine-s-day-valentine-love-coffee

Zimowe inspiracje

Zima to ta pora roku, gdzie diety odchodzą na bok, a królują słodycze, dobre jedzenie i odpoczynek. Podczas długim zimowych wieczorów, nic nie smakuje lepiej niż kawa z dużą ilością dodatków. Podrzucimy Wam kilka pomysłów, dzięki którym odmienicie swoje zimowe napary.

Bita śmietana

Królowa wszystkich deserów. Pamiętamy ją z dzieciństwa jako rzecz zabronioną, przygotowywaną jedynie na specjalne okazje. Teraz, kiedy już jesteśmy dorośli, możemy po nią sięgnąć kiedy tylko chcemy. Zima jest idealną wymówkę do tego, aby sięgnąć po ten kaloryczny dodatek. Sami zobaczcie jak wspaniale wygląda, a jeszcze lepiej smakuje kawa z bitą śmietaną.

 kawa z bitą śmietaną

Czekolada i dodatki

Co powiecie na jeszcze większą dawkę słodkości? Może do bitej śmietany dodamy kawałki czekolady, która idealnie roztapia w kawie dodając pysznej słodkiej nuty do naszego napoju. Ciekawym rozwiązaniem jest także dodanie do czekolady listków mięty. Dla tych, którym bita śmietana i czekolada nie wystarczy, mamy kolejny pomysł. Posypcie całość kawałkami orzechów <3

W zimowych propozycjach kaw spotykamy także kawę z piankami. Idealne rozwiązanie dla osób uczulonych na czekoladę i orzechy. Wersja dla alergików, która spowoduje, że chwile spędzone z kawą będą mogły być od tego momentu równie słodkie ;)

 kawa z dodatkami

 Piernik

Wszyscy doskonale wiemy, że najbardziej popularną kawą jest kawa piernikowa. My proponujemy Wam jednak inne rozwiązanie. Piernik do kawy, a konkretnie piękną dekorację filiżanki czy kubka, dzięki której poczujecie prawdziwie świąteczny klimat.

 pierniki

 

  1. Karolina w dniu 8. 12. 2016 napisał/a:

    Uwielbiam te inspiracje <3 A macie może przepis na gorącą czekoladę? Albo jakieś urządzenia do takich napojów?

  2. Milena w dniu 9. 12. 2016 napisał/a:

    To raczej gadżet dla kogoś, kto dużo „bawi się czekoladą”. Ale muszę przyznać, ze piękny. I wcale nie jakiś drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>