Kolumbia

Kolumbia – królowa wśród kaw

Krajów, w których uprawiana i produkowana jest masowo kawa jest kilka na świecie. Należą do nich z pewnością Wietnam, Brazylia, Etiopia, Ekwador, Gwatemala, a także Kenia czy właśnie Kolumbia. Lista ta jest oczywiście znacznie obszerniejsza, jednak to Kolumbia jest tym krajem, któremu przyjrzymy się dokładniej.

Kilka słów o Kolumbii

Kolumbia to kraj położony w południowej części Ameryki, a tym samym idealne pod względem geograficznym miejsce do uprawy drzew kawowca. Prócz samego położenia, wielkie znaczenie ma także klimat Kolumbii, który pozwala drzewom na spokojny wzrost oraz odpowiednie dojrzewanie ziaren, które z czasem trafiają na europejskie stoły, a także i do światowych kawiarni i restauracji. Kraj ten znajduje się w tzw. pasie kawowym, którym określa się pas krajów położonych pomiędzy zwrotnikami Raka, a Koziorożca. Najważniejszym aspektem położenia Kolumbii jest ciepły klimat, a także przebiegające przez nią Andy Kolumbijskie, które idealnie nadają się do uprawy drzew kawowca.

plantacja kawy

Uprawa najwyższa jakościowo

Pomimo, że współczesna gospodarka zrobiła ogromny krok ku technologicznemu rozwojowi, to kolumbijscy rolnicy, nadal stosują metody, jakie wykorzystywano jeszcze w XIX wieku. Dużą zaletą kawy z Kolumbii jest fakt, że zbierana jest ona zawsze ręcznie. Do jej uprawy nie wykorzystuje się maszyn, a tym samym ziarna są dokładniej selekcjonowane i wybierane pod względem dojrzałości, ale i jakości. Druga kwestia związana jest z wielkością upraw – pola nie przekraczają 5ha, dzięki czemu farmerzy są w stanie mieć większą piecze nad swoimi plonami.

kawa kolumbijska

Kolumbijska mała czarna

Kolumbia to kraj, który przede wszystkim uprawia arabikę. To właśnie z tych terenów pochodzi pełna orzechowo-czekoladowych nut kawa o jedwabistej i niezwykle kremowej konsystencji. Jej crema każdorazowo pozostawia poczucie delikatności na ustach.

Kolumbijska arabika z powodzeniem może być wykorzystywana do zaparzenia pysznego espresso, ale także i wszelkich kaw mlecznych, jak cappuccino czy latte. W naszej ofercie znaleźć można kawę Rene Colombia, która wykazuje się niezwykłymi nutami aromatycznymi i jedwabistością konsystencji, a także średnio paloną kawę mieloną Rene Colombia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>