Bajkowy malunek :)

Malowanie kawą i herbatą

Jak wiadomo kawa ma niejedną funkcję i nadaje się do wielu rzeczy, choć przede wszystkim jest doskonała do picia. Napój, który uwielbia wielka część populacji, nie wyobrażając sobie bez niego życia, może być całkiem twórczo wykorzystany. 

Ahoj na morzu kawy!

Ahoj na morzu kawy!

 

Technika malowania kawą jest podobna do malowania brązowymi akwarelami, tylko jest to w większym stopniu eksperymentem i trzeba wykazać się kreatywnością, aby z tego malunku wyszło coś pięknego. Fotografie takich małych, aromatycznych dzieł sztuki podbiły Internet i serca kawoszy. Sposobów jest wiele: można kawę wylać, nakładać ją jak farbki, zdmuchiwać ją słomką, odsączać papier, oraz manipulować suszarką. Wybór należy do Ciebie i Twojej inwencji twórczej.

O dziwo, nie jest to nowa moda. Artyści malują kawą już od stuleci, od czasu, gdy kawa stała się w Europie tak popularna. Chińczycy natomiast używali herbaty by nadać malowidłom efektu sepii. Ludzie tworzą tę sztukę (tzw. cafe art.) na papierze, starym płótnie, a nawet liściach. Im większe wyzwanie tym lepiej.

To musi być trudne!

To musi być trudne!

 

Choć technika może wydać się prosta, artystom, którzy zajęli się tym na poważnie, dojście do perfekcji zajęło całe lata. Są jednak też ludzie, którzy malują winem – jak widać człowiek ma nieograniczone możliwości!

Na pewno nie raz wylałeś kawę. Następnym razem gdy tak się stanie, nie bądź zirytowany, że musisz robić nową. Weź pędzelek i… spróbuj :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>